Pożar przy Dożynkowej

by shardac posted 24 marca 2015 category zdjęcia z pracy

Praktycznie doszczętnie spłonął dom jednorodzinny przy ul. Dożynkowej na os. Wyzwolenia w Zabrzu. Miałem dość przykrą, ale mimo tego wyjątkowo cenną możliwość fotografowania pogorzeliska. Również z nieco bliższej perspektywy, ale to na prośbę strażaków w celach dokumentacyjnych i nie do publikacji.

Strasznie cenię zabrzańskich pożarników. A mam możliwość pracować z nimi codziennie w trakcie ściągania meldunków do wykorzystania na portal,  ale również na samych zdarzeniach. Z ich strony spotkała mnie jedna przykrość, kiedy – już niepracujący strażak – praktycznie siłą wyprowadził mnie z budynku, w którym wciąż znajdowało się wielu mieszkańców, a w którym w zasadzie płonął tylko fragment piwnicy. Nieświadomie i niezłośliwie zemściłem się na nich, ucinając im premię. Bo nieopatrznie opublikowałem zdjęcie, na którym pożarnik działał (konkretnie: odpinał akumulator) bez kasku.

Ale tak poza tym to niesamowicie fajni ludzie. Szczerzy, oddani pracy i zawsze żartujący.

Więcej zdjęć z pożaru można znaleźć TUTAJ.

dozynkowa1 dozynkowa2 dozynkowa3 dozynkowa4Zabrze, ul. Dożynkowa.  23 marca 2015,  okolice godz. 20. Canon 40d + Canon 70-200 mm f/2.8 + Sigma 17-50mm f/2.8.

 

Leave a Reply