Informacje

 
Paweł „shardac” Franzke

 

Urodzony w pierwszej dekadzie kwietnia 1987 roku na porodówce zabrzańskiego szpitala, który w przypływie nieokiełznanej radości projektantów powstał tuż koło więzienia. Z tym miejscem nie wiąże jednak żadnych planów. Po kilkunastu latach w trzech kolejnych szkołach wylądował wreszcie na Uniwersytecie Śląskim. Po pięciu latach wydziałowej tułaczki ukończył politologię na Wydziale Nauk Społecznych; za swą specjalizację obrał dziennikarstwo i komunikacje społeczną.

Autor kilkunastu opowiadań opublikowanych w poważnych mniej lub bardziej periodykach. Redaktor naczelny pierwszego (i, o zgrozo, przedostatniego!) numeru Karabeli – czasopisma związanego bezpośrednio z ruchem sarmacyjnym. Za swe działania ku chwale stanu szlacheckiego mianowany został przez rex poloniae Jacka Komudę podsędkiem ziemi krakowskiej. Po młodzieńczych okrzykach ku chwale Rzplitej wiary swej nie złamał, ale przeszedł do innej twórczości.

Autor kilkuset różnorakich publikacji w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej (z redakcją którego stale współpracuje), czasopiśmie literackim Pomysł, portalu miejskim Miasto-Zabrze.pl oraz fan-zinie Speed Zone, jeśli brać pod uwagę odwrotną chronologię. Przede wszystkim jednak autor całego przekroju zdjęć publikowanych w szeregu tytułów: w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej, Dzienniku Zachodnim czy wreszcie dzienniku Fakt.

Fotograficznie współpracuje także z Agencją Fotograficzną Edytor.net. Współpracował również z gliwickim wydawnictem Portal, głównie jednak przy organizacji wszelakich imprez promocyjnych oraz konwentów. W rubryce „doświadczenie zawodowe” z pasją godną seryjnego mordercy wpisuje „stanie za ladą sklepu z fantastyką”.

Prywatnie entuzjasta fotografii portretowej i motoryzacyjnej; wielbiciel motoryzacji (właściciel Trabanta 601;  mechanik-amator) i wielki poplecznik pięknych kobiet. Mówi, że ma tylko trzy pasje: piękne kobiety, stare samochody i dobre zdjęcia. Niekoniecznie w tej kolejności.

Kontakt:
tel.: PL 663 03 53 03
e-mail: kontakt@shardac.eu
pawel@franzke.pl